">

10 DDH "Zwiad" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Gry terenowe, zwiad przyrodniczy, wędrówki wzdłuż Przemszy – jeśli chcesz w ten sposób spędzać czas, zostać zwiadowcą, poznać ciekawych ludzi spróbować swoich sił w harcerstwie – dołącz do naszej drużyny!

Bardzo atrakcyjne położenie naszej harcówki, tuż przy rzece, przy szlaku turystycznym, blisko lasu sprzyja zbiórkom w terenie i jest to ulubiona forma pracy naszej drużyny.

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego nasze barwy są granatowe i jaki związek z tym ma Przemsza? Zastanawiasz się skąd symbol polskiego lotnictwa wojskowego na plakietce drużyny? Przyjdź, a wszystkiego się dowiesz, zapraszamy!

Spotykamy się w każdą sobotę w godzinach 9.30-11.30 w Harcówce w Szkole Podstawowej nr 28 w Okradzionowie, ul Górna 1.

Ewelina Winter

Drużynowa

ewelina.winter@zhp.net.pl

515833085

sam. Małgorzata Żmuda

Przyboczna

malgorzata.zmuda@zhp.net.pl

wyw. Jan Fujara

Przyboczny

Nasz drużyna powstała we wrześniu 2017 roku i wtedy odbyła się pierwsza zbiórka. Drużynę założył i pełnił funkcję drużynowego do 2021 roku pwd. Mariusz Łydek HR. Początkowo działaliśmy jako samodzielna jednostka, ale w roku 2021 dołączyliśmy do Związku Drużyn Złota Ósemka w Sławkowie. Jesteśmy drużyną koedukacyjną, wielopoziomową. Nasi przyboczni są związani z drużyną od początku jej powstania.

AKTUALNOŚCI

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12.11.2023r.

Świętowanie rozpoczęliśmy 10 listopada od dnia mundurowego, gdzie zuchy i harcerze dumnie ubrani w harcerskie mundury brali udział w uroczystościach szkolnych. 11 Listopada licznie stawiliśmy się na płycie Rynku aby wspólnie z Władzami Miasta, organizacjami Sławkowskimi oraz mieszkańcami, świętować i radować się z tego ważnego dnia! Po Mszy Świętej wspólnie przemaszerowaliśmy pod Krzyż Wolności. Na […]

Czytaj więcej →

Gala Mistrzów Harcerstwa – mamy nominację!

07.10.2023r.

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że jako Związek Drużyn „Złota Ósemka” zostaliśmy nominowani w kategorii Środowisko Sprawne w Działaniu w XIII Gali Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej! Z dumą też informujemy, że nasz druh Komendant – hm. Wojciech Godecki, został nominowany w kategorii Brylantowy Lider!

Czytaj więcej →

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

12.08.2023r.

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.” Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom […]

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Pustynna tarcza

28.05.2023r.

27.05 odbyła się gra survivalowo – militarna Pustynna Tarcza, podczas której harcerze z 8DDH, 3DDH oraz 10DDH, a także pozostałe drużyny namiestnictwa harcerskiego zmierzyli się z zadaniami takimi jak:

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →

Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać

18.03.2023r.

Na dzisiejszej zbiórce, po apelu i obowiązkowej musztrze, która przy tak pięknej pogodzie była prawdziwą przyjemnością 🙂 rozmawialiśmy o przyrodzie, ekologii i zwierzętach. Wiemy jak dbać o nasze domowe zwierzaki, karmimy je, bawimy się z nimi, otaczamy opieką. Ale czy wiemy jak pomagać tym dzikim, żyjącym na wolności? Druhna Michalina przygotowała dla nas bardzo ciekawe […]

Czytaj więcej →

„Kampania Bohater” – czas start!

14.03.2023r.

Naszą sobotnią zbiórką rozpoczęliśmy nową przygodę. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że już najwyższa pora, aby nasza drużyna miała swojego bohatera. Pełni zapału, ciekawych pomysłów i gotowi do działania rozpoczynamy „Kampanię Bohater”. A na bohatera, a właściwie bohaterkę 10 DDH „Zwiad”, wybraliśmy generał Elżbietę Zawacką, pseudonim „Zo”. Jedyną kobietę w gronie 316 Cichociemnych, drugą w historii Polski […]

Czytaj więcej →

Wywołać uśmiech na twarzy

29.06.2022r.

Czuwaj! Chociaż zakończyliśmy już rok harcerski i zaczęły się wakacje, to nasza drużyna miała jeszcze jedną, ważną rzecz do zrobienia. W ciągu roku zbieramy nakrętki dla Mariusza Iwana i Fundacji Piramida Pomocy. Wczoraj odwiedziliśmy Mariusza, przywieźliśmy zebrane przez nas nakrętki i pomogliśmy w przesypaniu już dostarczonych do worków i zapakowaniu na JELCZONową przyczepkę. Pomogliśmy też przy […]

Czytaj więcej →

Poznajemy nowy SIM

11.02.2022r.

Czuwaj!Nasza ostatnia zbiórka to przede wszystkim zaprzyjaźnianie się z nowym SIM-em, sprawnościami, stopniami, tropami i wyzwaniami. Pomogła nam w tym gra terenowa, w której musieliśmy wykazać się znajomością technik harcerskich, prawa harcerskiego oraz historii Harcerstwa.Teraz realizacja próby harcerza będzie przyjemnością! Przed nami ferie…Niech będą zdrowe, bezpieczne i radosne. Do zobaczenia w marcu!

Czytaj więcej →

Celne oko

30.01.2022r.

Za nami kolejna emocjonująca zbiórka! Harcerki i harcerze 10 DDH ZWIAD wspólnie z 3 DDH Złote Sokoły na sobotniej zbiórce ćwiczyli celność, systematyczność, odpowiedzialność, opanowanie, skupienie i pewność siebie. Niektórzy musieli się przełamać i wykazać niemałą odwagą, a to wszystko na strzelnicy sportowej w Sławkowie. Oprócz możliwości oddania strzałów z trzech różnych rodzajów broni, nie […]

Czytaj więcej →