8 DDH "Złota Ósemka" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Chcesz poznać nowych przyjaciół, przeżyć niezapomnianą przygodę i zdobyć sprawności na całe życie – zapraszamy do nas!

Chodzisz do 4, 5 lub 6 klasy Szkoły Podstawowej?

Zapraszamy wszystkie dziewczynki na zbiórki w każdą sobotę!

Termin zbiórki i lokalizacja zbiórki: Każda sobota, 9:00-11:30, Sławków, ul. Mały Rynek 9

sam. Roksana Winter

Drużynowa

roksana.winter@zhp.net.pl

574063472

trop. Inka Staszewska

Przyboczna

inka.staszewska@zhp.net.pl

trop. Maja Mielczarska

Przyboczna

maja.mielczarska@zhp.net.pl

Pierwsza zbiórka drużyny odbyła się w sobotę, 14 września 2013r. Wtedy jeszcze drużyna była koedukacyjna- zrzeszała harcerki i harcerzy. Jednak od 2019r. w naszej harcówce spotykają się tylko druhny.

Jeśli jesteś ciekawa czym zajmują się harcerki w soboty oraz co robimy na obozach, biwakach i innych wyjazdach, przyjdź do nas. Na pewno nie pożałujesz, ale ostrzegamy- będziesz chciała z nami zostać na długi czas!

Bratnie słowo sobie dajem,

Że pomagać będziem wzajem

Serc harcerskich nie brakuje

Zło nas nigdy nie zatruje

Pomoc bliźnim nie dla chwały

Takie są te ideały

Kroczę ścieżką przez siebie obraną,

Tą okrytą krwią i chwałą.

Złote serca, złote czyny.

Naszych przodków i rodziny.

Krzyż harcerski na piersi noszę

I jak miecz go w sercu wznoszę.

I nie oddam go nikomu,

Z nim się czuję wszędzie jak w domu…

AKTUALNOŚCI

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12.11.2023r.

Świętowanie rozpoczęliśmy 10 listopada od dnia mundurowego, gdzie zuchy i harcerze dumnie ubrani w harcerskie mundury brali udział w uroczystościach szkolnych. 11 Listopada licznie stawiliśmy się na płycie Rynku aby wspólnie z Władzami Miasta, organizacjami Sławkowskimi oraz mieszkańcami, świętować i radować się z tego ważnego dnia! Po Mszy Świętej wspólnie przemaszerowaliśmy pod Krzyż Wolności. Na […]

Czytaj więcej →

Gala Mistrzów Harcerstwa – mamy nominację!

07.10.2023r.

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że jako Związek Drużyn „Złota Ósemka” zostaliśmy nominowani w kategorii Środowisko Sprawne w Działaniu w XIII Gali Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej! Z dumą też informujemy, że nasz druh Komendant – hm. Wojciech Godecki, został nominowany w kategorii Brylantowy Lider!

Czytaj więcej →

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

12.08.2023r.

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.” Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom […]

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Pustynna tarcza

28.05.2023r.

27.05 odbyła się gra survivalowo – militarna Pustynna Tarcza, podczas której harcerze z 8DDH, 3DDH oraz 10DDH, a także pozostałe drużyny namiestnictwa harcerskiego zmierzyli się z zadaniami takimi jak:

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →