">

80 DDS "Złota Ósemka" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Kto może przyjść na zbiórkę?

Każda osoba chodząca do 7 i 8 klasy szkoły podstawowej lub 1 szkoły średniej, której nie brak chęci i motywacji do działania!

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, zyskując dużo wspomnień i poznając nowych ludzi dołącz do nas!

Zapraszamy na zbiórki w soboty 11:30 – 14:00 w harcówce Złotej Ósemki, ul. Mały Rynek 9 w Sławkowie

sam. Maja Staszewska

drużynowa

maja.staszewska@zhp.net.pl

792 040 217

Wojciech Rachwał

przyboczny

515 440 078

Jakub Grzyb

przyboczny

789 248 429

Drużyna powstała we wrześniu 2015 roku. Od tamtego czasu prężnie działa i uczestniczy w życiu miasta i hufca. Jeździmy na obozy i biwaki rozwijając przy tym swoje umiejętności i zdobywając ogólną wiedzę w dziedzinie technik harcerskich. Wspólnie przeżyliśmy już wiele przygód i z radością czekamy na następne.

AKTUALNOŚCI

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

12.08.2023r.

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.” Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom […]

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →

Wyzwanie – harcerzy to nie ominie

20.02.2023r.

Ośmioro śmiałków, młodych ludzi, zebrało się w jednym miejscu, żeby rozpocząć nową przygodę… Pierwsze spotkanie (być może) przyszłych dziennikarzy, poprowadzone przez znanego redaktora Wojciecha Paculę, odbyło się 18 lutego w sławkowskiej harcówce. Wydarzenie to zapoczątkowało dzieje Harcerskiej Akademii Dziennikarskiej. Kolejne informacje już wkrótce. Czuwaj! tr. Inka Staszewska

Czytaj więcej →