">

8 MDGZ "Złote Iskierki" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Jesteśmy Mistrzowską Dąbrowską Gromadą Zuchową. Naszym celem jest nauka przez zabawę, zdobywanie sprawności i tropów, rozwijanie się pod okiem wspaniałej kadry zuchowej i w gronie najwspanialszych harcerzy Związku Drużyn “Złota Ósemka” oraz całego środowiska Hufca Dąbrowa Górnicza.

Zapraszamy wszystkich w wieku 6-10 lat do wspólnej zabawy, zdobywania nowych ciekawych doświadczeń i rozwijania swoich pasji i umiejętności w gronie wspaniałych Iskierkowych towarzyszy.

Zapraszamy w czwartek godz. 17.30- 19.00, 41-260 Sławków, ul. Młyńska 14a

pwd. Agnieszka Kostecka

Drużynowa

agnieszka.kostecka@zhp.net.pl

510 771 653

dh. Karolina Dołba

Przyboczna

Gromada powstała w 2015 roku i została założona przez druhnę Karolinę Kozę, która została jej pierwszą drużynową. W 2020 roku gromadę przejęła druhna Weronika Zając, która przekazała ją następnie dh. Agnieszce Kosteckiej w 2021 roku. Od samego początku gromada prężnie działa wychowując coraz to nowe pokolenie harcerzy i przyszłych instruktorów. Uczymy się samodzielności, zwiedzamy, poznajemy nowe rzeczy i jesteśmy głodni wiedzy i umiejętności

AKTUALNOŚCI

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12.11.2023r.

Świętowanie rozpoczęliśmy 10 listopada od dnia mundurowego, gdzie zuchy i harcerze dumnie ubrani w harcerskie mundury brali udział w uroczystościach szkolnych. 11 Listopada licznie stawiliśmy się na płycie Rynku aby wspólnie z Władzami Miasta, organizacjami Sławkowskimi oraz mieszkańcami, świętować i radować się z tego ważnego dnia! Po Mszy Świętej wspólnie przemaszerowaliśmy pod Krzyż Wolności. Na […]

Czytaj więcej →

Gala Mistrzów Harcerstwa – mamy nominację!

07.10.2023r.

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że jako Związek Drużyn „Złota Ósemka” zostaliśmy nominowani w kategorii Środowisko Sprawne w Działaniu w XIII Gali Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej! Z dumą też informujemy, że nasz druh Komendant – hm. Wojciech Godecki, został nominowany w kategorii Brylantowy Lider!

Czytaj więcej →

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →