">

3 DDH "Złote Sokoły" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Drużyna męska zrzeszająca chłopców z klas szkolnych 4-6. 

Działamy i organizujemy zajęcia pod kontem chłopców. Odpowiedzialność, wiara w siebie, współdziałanie w grupie. Naszym zadaniem jest wychowywać siebie nawzajem w oparciu o metodę harcerską.  
Co robimy? Śpimy w namiotach, rąbiemy drewo, uczymy się budowy silników, opanowujemy szyfry a zwłaszcza alfabet morsea. Szlifujemy taktykę podczas gier terenowych i wiele różnych, czasem wręcz niebywałych rzeczy.

Chcesz wiedzieć więcej ? Zapytaj harcerza. Chcesz zobaczyć ? Przyjdź na zbiórkę!

Hej tam gdzieś znad czarnej wody 
Staje w szyku harcerz młody 
Pełen wiary i odwagi 
On Sławkowa niesie flagi  
Ref. Hej, Hej Hej Sokoły 
zdobywajcie góry, lasy, rzeki, doły 
Dzwoń, dzwoń, dzwoń dzwoneczku 
Nasz ty złoty skowroneczku  

Zapraszamy na zbiórki w każdą sobotę o 9:00-12:00, Sławków, ul. Mały Rynek 9 

phm. Wojciech Godecki

Drużynowu

Komendant Związku Drużyn

wojciech.godecki@zhp.net.pl

504 921 467

dh Piotr Przecherka

Przyboczny

piotr.przecherka@zhp.net.pl

Drużyna powstała 01.03.2019 roku. Jej pierwszym drużynowym był druh phm Wojciech Godecki, a nasza historia wciąż się buduje…

AKTUALNOŚCI

Chłopaki na schwał

01.10.2023r.

Pierwsze zbiórki za nami, a chłopaki rwą się do roboty. Stan drużyny uzupełniony o kandydatów z 18 Mistrzowskiej Gromady Zuchowej „Złote Duszki”. Czterech dzielnych druhów Alan, Jakub, Krzysiek i Radek otrzymało złotą tarczę Zawiszy Czarnego za pięć lat służby w Związku Drużyn „Złota Ósemka”.

Czytaj więcej →

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

12.08.2023r.

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.” Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom […]

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Pustynna tarcza

28.05.2023r.

27.05 odbyła się gra survivalowo – militarna Pustynna Tarcza, podczas której harcerze z 8DDH, 3DDH oraz 10DDH, a także pozostałe drużyny namiestnictwa harcerskiego zmierzyli się z zadaniami takimi jak:

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →