">

3 DDH "Złote Sokoły" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Drużyna męska zrzeszająca chłopców z klas szkolnych 4-6. 

Działamy i organizujemy zajęcia pod kontem chłopców. Odpowiedzialność, wiara w siebie, współdziałanie w grupie. Naszym zadaniem jest wychowywać siebie nawzajem w oparciu o metodę harcerską.  
Co robimy? Śpimy w namiotach, rąbiemy drewo, uczymy się budowy silników, opanowujemy szyfry a zwłaszcza alfabet morsea. Szlifujemy taktykę podczas gier terenowych i wiele różnych, czasem wręcz niebywałych rzeczy.

Chcesz wiedzieć więcej ? Zapytaj harcerza. Chcesz zobaczyć ? Przyjdź na zbiórkę!

Hej tam gdzieś znad czarnej wody 
Staje w szyku harcerz młody 
Pełen wiary i odwagi 
On Sławkowa niesie flagi  
Ref. Hej, Hej Hej Sokoły 
zdobywajcie góry, lasy, rzeki, doły 
Dzwoń, dzwoń, dzwoń dzwoneczku 
Nasz ty złoty skowroneczku  

Zapraszamy na zbiórki w każdą sobotę o 9:00-12:00, Sławków, ul. Mały Rynek 9 

hm. Wojciech Godecki

Drużynowu

Komendant Związku Drużyn

wojciech.godecki@zhp.net.pl

504 921 467

dh Piotr Przecherka

Przyboczny

piotr.przecherka@zhp.net.pl

dh Radek

Zastępowy

Harc Sokoły

dh Jakub

Zastępowy

Ogniste Sokoły

mł. Krzysztof

Zastępowy

Sokole Oko

dh. Antoni

Zastępowy

Białe Sokoły

Drużyna powstała 01.03.2019 roku. Jej pierwszym drużynowym był druh phm Wojciech Godecki, a nasza historia wciąż się buduje…

AKTUALNOŚCI

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12.11.2023r.

Świętowanie rozpoczęliśmy 10 listopada od dnia mundurowego, gdzie zuchy i harcerze dumnie ubrani w harcerskie mundury brali udział w uroczystościach szkolnych. 11 Listopada licznie stawiliśmy się na płycie Rynku aby wspólnie z Władzami Miasta, organizacjami Sławkowskimi oraz mieszkańcami, świętować i radować się z tego ważnego dnia! Po Mszy Świętej wspólnie przemaszerowaliśmy pod Krzyż Wolności. Na […]

Czytaj więcej →

Mechanicy na torze

16.10.2023r.

Kolejna udana zbiórka w nietypowym stylu jak by się mogło zdawać. Harcerze potrzebują typowych dla nich zainteresowań. Pierwszy raz niektórzy dostali do ręki klucz nasadowy z grzechotką, a niektórzy pierwszy raz prowadzili pojazd silnikowy. Zaczęło się od podziału na stanowiska. Była Mechanika, zasady działania gokarta i podstawowe przepisy ruchu drogowego. Potem trening i wreszcie jak […]

Czytaj więcej →

Gala Mistrzów Harcerstwa – mamy nominację!

07.10.2023r.

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że jako Związek Drużyn „Złota Ósemka” zostaliśmy nominowani w kategorii Środowisko Sprawne w Działaniu w XIII Gali Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej! Z dumą też informujemy, że nasz druh Komendant – hm. Wojciech Godecki, został nominowany w kategorii Brylantowy Lider!

Czytaj więcej →

Chłopaki na schwał

01.10.2023r.

Pierwsze zbiórki za nami, a chłopaki rwą się do roboty. Stan drużyny uzupełniony o kandydatów z 18 Mistrzowskiej Gromady Zuchowej „Złote Duszki”. Czterech dzielnych druhów Alan, Jakub, Krzysiek i Radek otrzymało złotą tarczę Zawiszy Czarnego za pięć lat służby w Związku Drużyn „Złota Ósemka”.

Czytaj więcej →

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

12.08.2023r.

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.” Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom […]

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Pustynna tarcza

28.05.2023r.

27.05 odbyła się gra survivalowo – militarna Pustynna Tarcza, podczas której harcerze z 8DDH, 3DDH oraz 10DDH, a także pozostałe drużyny namiestnictwa harcerskiego zmierzyli się z zadaniami takimi jak:

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →