">

88 DDW "Złoci" - Związek Drużyn Złota Ósemka

Tam, gdzie się kończy horyzont, leży nieznany ląd, ziemia jest trochę garbata, więc go nie widać stąd.

Góry, przygoda, muzyka i pomocna ręka dla innych – tak można opisać nas, a Ciebie?
Odkryj z nami ten nieznany ląd, którym jest nasza przyszłość! Poznaj nowych ludzi, a przede wszystkim samego siebie.

Masz 16-21 lat?

Zapraszamy na zbiórki w co drugi piątek od godz. 18.30 w harcówce przy ul. Mały Rynek 9 w Sławkowie.

Gwarantujemy niezapomnianą przygodę! Mamy nadzieję – do zobaczenia!

phm. Karolina Koza HO

Drużynowa

Członek Kapituły Stopnii Wędrowniczych

karolina.koza@zhp.net.pl

787 765 963

Początek drużyny sięga 2015 roku, gdzie powstał patrol wędrowniczy. Następnie zamienił on się w drużynę wędrowniczą, która przez ostatnie lata wypracowała sobie własne tradycje i obrzędowości, które zaskakują naszych gości. Pierwszą drużynową była dh. Monika Leszczyńska, następnie hm. Wojciech Godecki, komendant nasze Związku Drużyn, dh. Julia Majewska, a następnie dh Seweryn Kowalski. W 2019 roku drużynę przejęła pwd. Karolina Koza.

AKTUALNOŚCI

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

12.11.2023r.

Świętowanie rozpoczęliśmy 10 listopada od dnia mundurowego, gdzie zuchy i harcerze dumnie ubrani w harcerskie mundury brali udział w uroczystościach szkolnych. 11 Listopada licznie stawiliśmy się na płycie Rynku aby wspólnie z Władzami Miasta, organizacjami Sławkowskimi oraz mieszkańcami, świętować i radować się z tego ważnego dnia! Po Mszy Świętej wspólnie przemaszerowaliśmy pod Krzyż Wolności. Na […]

Czytaj więcej →

Gala Mistrzów Harcerstwa – mamy nominację!

07.10.2023r.

Z uśmiechem na twarzy informujemy, że jako Związek Drużyn „Złota Ósemka” zostaliśmy nominowani w kategorii Środowisko Sprawne w Działaniu w XIII Gali Mistrzów Harcerstwa Chorągwi Śląskiej! Z dumą też informujemy, że nasz druh Komendant – hm. Wojciech Godecki, został nominowany w kategorii Brylantowy Lider!

Czytaj więcej →

… i szybować jak ptak?

19.09.2023r.

Jak to jest unieść się wysoko nad ziemią, poczuć się wolnym i szybować jak ptak?Kiedy ktoś mnie pytał, jak to jest skakać ze spadochronem, trudno było mi znaleźć słowa by opisać te uczucia…zarówno strachu ale i odwagi bo przecież to zrobiłam, satysfakcji i dumy, nieopisanego szczęścia kiedy szybujesz na skrzydle, czujesz wolność i masz świadomość, […]

Czytaj więcej →

HAL 2023 – to już jest koniec…

13.08.2023r.

Nasz słowiański obóz dobiegł do końca. Zdobyte nowe doświadczenia „przekuły” się w kolejne stopnie harcerskie i gwiazdki zuchowe. Tradycją Związku Drużyn jest przekazanie podczas ostatniego, obozowego ogniska zuchów i harcerzy do ich nowych jednostek. I tym razem „tunelem czasu” przeszli do swych nowych drużynowych.

Czytaj więcej →

Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

12.08.2023r.

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.” Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom […]

Czytaj więcej →

Trzy Morgi – ciąg dalszy obozu

07.08.2023r.

Już półmetek naszego obozu. Pomimo ogólnego niewyspania i zmiennej pogody nadal nasz wyjazd przepełniony jest atrakcyjnymi wydarzeniami. Dzieje się dużo…Wędrówka, spływ kajakowy… Sporo czasu spędzamy też na poznawaniu słowiańskich tradycji, ich odtwarzaniu, co sprawia, że coraz więcej o naszych przodkach.

Czytaj więcej →

Słowiański obóz rozpoczęty

02.08.2023r.

Baza harcerska Trzy Morgi w Stobnicy zamieniła się w słowiańską wioskę. Rozpoczęła się niesamowita wyprawa Złotej Ósemki wraz z przyjaciółmi. Dopiero trzy dni za nami, a poznaliśmy już wiele słowiańskich tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Czytaj więcej →

Złoty Rajd

19.06.2023r.

W ostatnią niedzielę zuchy, harcerze i instruktorzy sławkowskiego Związku Drużyn „Złotej Ósemki” ruszyli na Złoty Rajd.

Czytaj więcej →

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

07.04.2023r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, spokoju, szczęścia, nadziei i miłości! Mokrego dyngusa i smacznego jajka! Oraz otwartych serc dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują!

Czytaj więcej →