Pomoc bliźnim nie dla chwały…

2022-03-18

“Pomoc bliźnim nie dla chwały,
Takie są nasze ideały…”

Służba jest nieodłącznym elementem harcerskiego życia i jednym z filarów harcerskiego wychowania. W obecnym czasie nie trudno jest podjąć służbę, ale tez łatwo się nią chwalić. Celem harcerstwa jest zmienianie świata na lepsze. Służba nie lubi lajków, „lansowania się”. Jako harcerze powinniśmy pełnić ją w skrytości serca, bezinteresownie czynić dobro. Jednak mamy nadzieję, że widoczna służba, da też dobry przykład i zainspiruje do działania innych.

Zuchy i harcerze ze Związku Drużyn „Złota Ósemka”  jak „niewidzialna ręka” pomagają, pełnią służbę na miarę swoich możliwości.

Byliśmy przy zbiórce darów w UM w Sławkowie, pomagaliśmy pakować paczki, które wyjechały na Ukrainę. Nie straszna nam służba na Dworcu Głównym w Katowicach i innych punktach recepcyjnych. Pluszaki – najmłodsi zbierają ich całe pudła. Goście z Ukrainy, Ci najmłodsi i troszkę starsi odwiedzają nas na zbiórkach, ale także my organizowaliśmy im zabawy.

„Serc harcerskich nie brakuje…”