Wicie 2022 – Rozdział III

2022-08-04

Chociaż to załoga wielkiego statku, nie brak na pokładzie artystycznych uniesień. Festiwal prawie na miarę Opola, zmagania wyłaniają zwycięzców „Czarne Perły” „Syrenki” „Żony Sparrowa” ale załoganci jakże mocno wzruszają widownię i jury – „Żywioły” i „Piratki z Karaibów”. Festiwalowe zmagania zamknął jedyny i niepowtarzalny w swojej kategorii występ Olafa. Brawo Olaf!!!

Dzień zamykany ciepłą bryzą przy zachodzie słońca całą załogą… jakże klimatycznie….

I ruszamy do bitwy morskiej!!! Lasertag w trzech odsłonach. Załoganci, jungowie i marynarze dali z siebie wszystko, nie obeszło się bez rannych. BITWA!!!

A po bitwie… i nie tylko dobrze jest się schłodzić w morskiej kąpieli.  

Godzina W. Ten jakże ważny dzień rozpoczęty grą terenową o Powstaniu Warszawskim, szansa na uzupełnienie wiedzy na ten temat. I uroczysty apel, który rozpoczął się wyciem syren o godz. 17:00.

Tym razem mieliśmy przyjemność gościć sąsiedni obóz Związku Drużyn z Chełmka. Bardzo jesteśmy wdzięczni za te odwiedziny, które zakończyły się wspólną zabawą.

Jeszcze tego samego wieczoru jedne z najważniejszych doświadczeń w życiu harcerskim mieli szansę przeżyć druhowie Kamil i Olaf, składając przyrzeczenie harcerskie. Życzymy im wytrwałości oraz wielu przygód na harcerskim szlaku.

Już niedługo kolejne fragmenty z dziennika pokładowego.

GALERIA