Coraz bliżej święta…

2022-12-23

Służbę przedświąteczną Złota Ósemka rozpoczęła od udziału w jarmarku bożonarodzeniowym na sławkowskim rynku. 10 grudnia 2022r, od wczesnych godzin rannych, mimo mrozu dzielne zuchy wraz z kadra zachwalały pyszne pierniczki, które rozchodziły się w mgnieniu oka. Harcerze starsi przygotowali dla mieszkańców pyszną zimową, rozgrzewająca herbatkę.

„Światło dla Ciebie” to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju.
W tym roku przekazanie światła odbyło się w Sławkowie. 11 grudnia 2022r
w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Komenda Hufca ZHP Dąbrowa Górnicza wraz z całą harcerską społecznością przekazała światło mieszkańcom miasta. Tak zaczęła się sztafeta BŚP w Sławkowie i okolicy.
Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do:

– Urzędu Miasta Sławków,
– Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
– Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie
– Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  nr 5 w Dąbrowie Górniczej
– Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu
– Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Dąbrowa Górnicza
– Szkoły Podstawowej nr w Dąbrowie Górniczej Okradzionów
– Przedszkola Miejskiego w Sławkowie
– Przedszkola Miejskiego nr 18 w Sosnowcu
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie
– Pracowników Ośrodka Zdrowia w Sławkowie
– Straży Miejskiej w Sławkowie
– Policji w Sławkowie
– Domu Pomocy Dziennej „Senior Vigor” W Sławkowie
– Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie
– Domu Opieki dla osób Starszych im. Sługi Bożej M. Józefy Hałacińskiej w Strzemieszycach

Tradycją „Złotej Ósemki” jest spotkanie przedświąteczne. Mogliśmy i w tym roku razem się spotkać w liczbie 120 zuchów, harcerzy i instruktorów.  14 grudnia 2022r piękny zimowy wieczór, niesamowity czas i niezwykłe spotkanie, które przygotowane zostało przez krąg starszyzny Harcerskiej „Aurum”.
Jak przystało na harcerską uroczystość spotkanie rozpoczęliśmy apelem, potem życzenia z serc płynące. Po tradycyjnej kolacji stos prezentów, każdy dostał co wylosował, wszystkie były wyjątkowe, ponieważ zostały wykonane własnoręcznie (prawie).  Wreszcie kolęd czas nastał. Śpiew i krąg z iskierką w magiczny czas. Bardzo dziękujemy, że byli z nami w tak piękny czas nasi goście: Członkowie Komendy Chorągwi Śląskiej druhowie phm. Dawid Grzyb i pwd. Krystian Niegel, a także dh hm. Andrzej Lichota, Komendantka Hufca Dąbrowa Górnicza dh. hm. Ariana Bejma Woźniczka i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca dh phm. Mariusz Brando Aniszkiewicz. Ten piękny czas spędzili również z nami dh Kenaj oraz dh Kacper z zaprzyjaźnionych harcerskich środowisk.

Podziękowania kierujemy do naszych nadzwyczajnych rodziców, którzy nas wspierali I podczas wigilii bardzo pomagali.

„Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami. Ludzie są w święta najważniejsi.” (Sylwia Trojanowska, Wigilijna przystań)

GALERIA ZDJĘĆ