Przyrzeczenia i zobowiązanie instruktorskie

2023-08-12

„Zawsze patrzcie na pozytywną stronę rzeczy zamiast na tę ciemną. Pełnienie służby – jakiegokolwiek rodzaju by ona była, stanowi sposób wypełniania przyrzeczenia.”

Przyrzeczenie harcerskie jest chyba najważniejszym momentem w życiu każdego harcerza. Jest niezapomnianym i głębokim przeżyciem, które zwiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją. Jest początkiem obranej drogi ku wymaganiom, ku postanowieniom nie zawsze wygodnym, ku doskonałości i ideałom…

Trudno oddać atmosferę tej chwili. Chyba każdy harcerz czy harcerka pamięta tę chwilę do końca życia… Szymon., Lena P, Lena O i Izabela z pewnością zapamiętają ten wyjątkowy wieczór na całe życie.

Równie ważnym wydarzeniem jest złożenie zobowiązania instruktorskiego. W niesamowicie magicznej atmosferze, wśród kwiatów, ognia i przyjaciół instruktorów, dh. Maja złożyła swoje zobowiązanie instruktorskie. Aleksander Kamiński pisał: „Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na „żądanie” od społeczeństwa, ale na „dawanie” społeczeństwu, służenie mu.“ – dh Maju szacunek dla Ciebie jak i dla wszystkich, którzy bezinteresownie podejmują się służby instruktorskiej.

GALERIA ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/HypxNc9k9m9vHaEx8