… i szybować jak ptak?

2023-09-19

Jak to jest unieść się wysoko nad ziemią, poczuć się wolnym i szybować jak ptak?
Kiedy ktoś mnie pytał, jak to jest skakać ze spadochronem, trudno było mi znaleźć słowa by opisać te uczucia…zarówno strachu ale i odwagi bo przecież to zrobiłam, satysfakcji i dumy, nieopisanego szczęścia kiedy szybujesz na skrzydle, czujesz wolność i masz świadomość, że teraz wszystko zależy od Ciebie, że jesteś sam, zdany na siebie, swoją pamięć mięśniową, opanowanie, już nie masz notatek, i chociaż nie zawsze pamiętasz 121…122…123…to jednak jesteś gdzieś między ziemią a niebem, spełniasz właśnie swoje marzenia i dokładnie wiesz co masz robić. Sterujesz statkiem powietrznym!

O tym wszystkim osobiście przekonało się kilku śmiałków, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie o możliwości wzięcia udziału w kursie spadochronowym i w dniach od 14-16 września 2023r przeżyli przygodę, którą zapamiętają na całe życie. A pewnie jeszcze powtórzą. Wśród uczestników kursu było troje wędrowników z 88DDW „Złoci” druhna Małgosia oraz druhowie Janek i Wojtek, a także dh. Wojciech – Komendant Związku Drużyn, druh Marcin – instruktor z hufca Siemianowice Śląskie oraz Andrzej – jedyny w naszym gronie, nie związany z harcerstwem.
Po dwóch dniach szkolenia teoretycznego, niezliczonej ilości powtórzeń oddzielania się od samolotu, symulowanych lądowań, powtarzania procedur awaryjnych, w piękną, słoneczną sobotę wreszcie mogliśmy wykonać swoje pierwsze skoki. Towarzyszył nam lekki stres, ale przede wszystkim ogromne skupienie i świadomość, że każdy z nas odpowiada za siebie. Na szczęście instruktorzy z Aeroklubu Gliwickiego świetnie nas przygotowali. Każdy z nas skoczył, poszybował nad lotniskiem i szczęśliwie wylądował. Radość nie do opisania!

Bardzo dziękujemy Aeroklubowi Gliwickiemu za możliwość odbycia kursu, przygotowane wykłady i ćwiczenia praktyczne oraz sprzęt. Weźmiemy sobie do serca wszystkie cenne rady, słowa krytyki, po to, aby kolejne skoki były coraz lepsze. Bo to nie koniec naszej przygody ze spadochroniarstwem 🙂

Dziękujemy również druhnie Hani Marzec z hufca w Siemianowicach Śląskich oraz Panu Bartkowi Rachwałowi za piękne zdjęcia.

pwd. Ewelina Winter

GALERIA ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/NspELTCMnnAJ9VqJ6