Biwak Drużyny

2023-12-29

W listopadzie nasza drużyna wzięła udział w biwaku, który odbył się na Eurocampingu w Błędowie. Odbyliśmy wspólnie 3-dniową przygodę. Nasz wyjazd rozpoczął się w piątek wieczorem, gdzie po kolacji druh Olek poprowadził zajęcia przybliżając nam czym charakteryzuje się pion wędrowniczy (do którego połowa z nas przechodzi już w następnym roku). Poznaliśmy symbolikę watry wędrowniczej oraz wzięliśmy udział w ciekawej formie wypowiedzi jaką jest kuźnica. Tego wieczoru zyskaliśmy również nowego przybocznego. Druh Aleksander Piętka otrzymał swój zielony sznur. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy od zaprawy po dość zaśnieżonej okolicy. Obiektem naszych zainteresowań stał się mechanizm dyskusji oraz negocjacji. Poznaliśmy jej rodzaje, dowiedzieliśmy się jak działają kompromisy oraz jak dobrze negocjować, co również mogliśmy od razu przećwiczyć. Druh Wojtek natomiast przybliżył nam historię stanu wojennego. Było nam to bardzo potrzebne, ponieważ na jednej z kolejnych zbiórek odwiedził nas pewien gość specjalny, ale o tym opowiemy więcej już w niedalekiej przyszłości.

Po ciszy obiadowej chętni mogli wziąć udział w krótkich zajęciach z medytacji poprowadzonych przez druha Olka. Z kolei na popołudniowych zajęciach druhny Mai poruszaliśmy temat tożsamości harcerskiej oraz ról społecznych jakie pełnimy w naszym życiu. Przy okazji nauczyliśmy się trochę alfabetu migowego, a na koniec każdy z nas stworzył harcerską podkładkę pod kubek formą decoupage.

W nocy miała miejsce ważna chwila dla druhny Amelii oraz druha Borysa. Złożyli oni Przyrzeczenie Harcerskie. Cieszymy się, że mogliśmy być z nimi w tak wyjątkowym momencie. Gratulujemy i życzymy dużo motywacji oraz wielu pięknych przygód na harcerskiej ścieżce.

W niedzielę zostało już tylko sprzątanie, pakowanie i powrót do domu. Aleee przed rozstaniem udało nam się jeszcze stoczyć bitwę na śnieżki. Szkoda było nam nie wykorzystać takiej okazji.