Harcmistrzowie ze Złotej Ósemki w Pałacu Prezydenckim

2024-02-22

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ… to  wyjątkowe święto  wszystkich harcerzy, harcerek, skautek i skautów na całym świecie obchodzone  22 lutego, to rocznica urodzin Roberta Baden-Powella – założyciela skautingu.

To jest też dzień, w którym od wielu lat, wspólnie z honorowym protektorem harcerstwa – Prezydentem RP, szczególnie honorowani są Ci, którzy w ostatnim roku potwierdzili swoje mistrzostwo, zdobywając stopień harcmistrza.

Wśród nich znaleźli się również druhna Edyta Koza i druh Wojciech Godecki.

Bardzo ważny dla każdego harcerskiego instruktora jest rozwój osobisty. W Złotej Ósemce mamy osoby, które swój rozwój wzniosły na poziom mistrzowski. Jak bardzo harcerstwo ich ukształtowało? Poczucie odpowiedzialności, poczucie służby…  ale także, a może przede wszystkim –poczucie braterstwa.

Prezydent RP podczas uroczystości, wręczył odznaki upamiętniające ten ważny moment w życiu każdego harcerskiego instruktora.

PS:

Jak powiedział Prezydent ”… nie zdołaliśmy zrobić tych stopni instruktorskich i dlatego zajęliśmy się polityką. Coś trzeba robić w życiu…”  🙂

GALERIA ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/SYXrvL178Stot5js9